FIRMA Logo Maja MAJA

Producent Wyrobów Betonowych
FIRMA MAJA - MONTAŻ PUSTAKÓW 


Wstępne informacje montażowe

Wstęp

Ogólne informacje o terminach i sposobie realizacji zamówień

Firma „Maja” posiada w swojej ofercie pustaki o szerokości 15 cm oraz 20 cm i długości 50 cm. Każdy pustak ogrodzeniowy jest wykonany z gładszej masy, która sprawia, że nie tylko są estetyczne, ale również bardzo trwałe. Płaskie daszki służące jako nakrycia są impregnowane w standardzie na etapie produkcji, natomiast pustaki mogą zostać wyprodukowane z impregnacją za dodatkową opłatą. Więcej

Do wyboru są 2 podstawowe modele:

Pustak Ogrodzeniowy 50x15x24 cm jest wąskim pustakiem przeznaczonym głównie w miejsca w których mamy mniej terenu na stawianie szerszych ścian lub ścianka ma być wąska, mocna i zarazem zgrabna. Ich główną zaletą jest wpust oraz wypust na obu końcach dla wspólnego zazębiania się ze sobą każdego sąsiadującego ze sobą pustaka, oraz specjalny rowek na dodatkowe wzmocnienie - zbrojenie. Jest to wielki plus dla stabilności całej konstrukcji, a dzięki temu, że wewnątrz wąskiego pustaka jest mniej miejsca na wylanie betonu, pozwala to na dużą oszczędność, ponieważ właśnie te oba końce zazębiając się ze sobą trzymają dodatkowo całą konstrukcję.

Pustak Ogrodzeniowy 50x20x20 cm jest z kolei klasycznym bloczkiem do bardziej ozdobnych murków, murów i ścianek. Każdy bok wygląda tak samo, specjalna fazka na górze elementu, dodaje uroku całej powstałej konstrukcji. Jest to również pustak przeznaczony do szybkiego układania, co prawda jego również zalewa się betonem (lub ziemią jeśli murek jest niższy np. na 2 rzędy), dzięki temu, że nie posiada on wpustów i wypustów, szybko można zakończyć całość bez dodatkowego docinania. Stawiając na wygląd, zrównoważoną masywność konstrukcji, jest to zdecydowanie jeden z najlepszych wyborów.

Ważne:

I. Przed montażem należy sprawdzić stan pustaków ogrodzeniowych, wstępnie dokonując oględzin.
II. Po zamontowaniu każdej warstwy należy sprawdzić poziom, wówczas może okazać się potrzeba użycia klinów do glazury, które pozwolą na skorygowanie poziomu lub dokonać „Szlifowania”.
III. Wszelkie zastrzeżenia należy zgłaszać przed montażem, a zwłaszcza przed wypełnieniem betonem.
IV. Należy uważać aby w trakcie wlewania betonu, nie zabrudzić pustaków.
V. Pustaki układając należy mieszać z różnych palet, aby zniwelować różnice w odcieniach.


Zadzwoń do Nas Nr: 518804313

Pierwsze kroki:

1. Pierwszą bardzo istotną rzeczą jest wykonanie ciągłego fundamentu, który powinien zostać osadzony poniżej strefy przemarzania (w Polsce występują różne strefy w zależności od rejonu). Jest to bardzo ważny początek, który może zapobiec uszkodzeniu konstrukcji poprzez wody gruntowe, efektem czego będzie oddzielenie konstrukcji.

2. Zbrojenie ławy na której zostaną osadzone pustaki to kolejny ważny etap. W ławie stosuje się zbrojenie poziome, oraz w przypadku pustaków pionowe i czasami poziome (np. pustak 15 cm posiada takie otwory). Wysokość ławy powinna być na równi z terenem lub trochę powyżej.

3. Izolacja fundamentu od konstrukcji z pustaków to kolejny etap dobrze wykonanego ogrodzenia. Zapobiega przenikaniu wilgoci na pustaki co z kolei mogłoby zakończyć się wykwitami, plamami oraz uszkodzeniami wynikającymi z różnic temperatury.

Montaż:

1. Pustaki ogrodzeniowe należy ułożyć jeden na drugim używając spoiny np. klej montażowy do betonu na zewnątrz lub inny przeznaczony do pustaków ogrodzeniowych.

2. Wypełnienie wewnątrz pustaka za pomocą zaprawy o odpowiedniej klasie betonu w zależności od wysokości konstrukcji i jej przeznaczeniu.

3. Nakrycia tzw. Daszki płaskie również montuje się za pomocą kleju montażowego.

Firma Maja Raszów Sklep

Pustak Ogrodzeniowy 50x20x20 cm ZOBACZ

Firma Maja Raszów Sklep

Pustak Ogrodzeniowy 50x15x24 cm ZOBACZ

Materiał pomocniczy wstępno- informacyjny. Prawidłowy montaż ogrodzeń należy zlecać wyłącznie specjalistą z doświadczeniem oraz odpowiednimi kwalifikacjami.


×

KONTAKT Z NAMI OD: 9:00 DO 18:00 (Pon.-Pt.) 

  Sprzedaż: +48 518 804 313

  Produkcja: +48 788 801 196

 • Sedna Testimonial Avatar

  "Czy wiesz że?"

  Maja jest oficjalnym partnerem ogólnopolskiej inicjatywy „590 powodów, dla których warto kupować polskie produkty”. Akcja ma charakter społeczno-edukacyjny i jej głównym celem jest pokazywanie polskiemu społeczeństwu zalet związanych z kupowaniem polskich produktów.

 • Sedna Testimonial Avatar

  "Rodzinna Marka"

  Firma Rodzinna to nie tylko przedsiębiorstwo znajdujące się w rękach rodziny i przez nią kierowane. Dla odbiorców i partnerów Firma Rodzinna to przede wszystkim gwarancja stabilności, uczciwości i dbałości o najwyższą jakość dostarczanych rozwiązań. Firma Rodzinna to dobra marka , która zasługuje na zaufanie.

 • Sedna Testimonial Avatar

  "Wiele lat Razem"

  Nasza Firma prowadzi swoją działalność na Polskim rynku od roku 1989 i od tego czasu dostarcza na rynek Polski wysokiej klasy produkty w postaci betonowej kostki brukowej, galanterii betonowej, płytek betonowych, bloczków betonowych i innych produktów.