FIRMA Logo Maja MAJA

Producent Wyrobów Betonowych
FIRMA MAJA - IMITACJE DREWNA I KAMIENIA


BARDZIEJ PRAWDZIWE - TAKIE POWINNY BYĆ

Wstęp

Informacje Ogólne

Produkty takie jak imitacje drewna, kamienia oraz inne, które zawierają lakier (patrz informacje na stronie produktu czy zawiera lakier) pokryte są impregnatem w postaci lakieru, który w trakcie użytkowania traci „połysk” nadając w ten sposób bardziej realistyczny wygląd. Taka płytka nie tylko przestaje się świecić, ale również ciemnieje nadając dodatkowych barw.

Kurz, pył oraz inne zabrudzenia sprawiają, że z czasem produkt sam nabiera swojej „dojrzałości”. Nie zalecamy przyśpieszania tego procesu poprzez wymuszone zabrudzenia, potarcia itp. Jeżeli płytki mają być zamontowane w pionie ich proces matowienia jest znacznie wydłużony. Po ponownym nałożeniu lakieru produkt znowu zyska intensywniejsze barwy.

Należy pamiętać !

Produkt jest bardzo dobrze zabezpieczony w trakcie transportu. Do tego celu stosuje się różne zabezpieczenia (najczęściej listwy drewniane, styropian, papier). Spód imitacji jest bardzo ostry i chropowaty, w trakcie przenoszenia go należy oddzielać górę od spodu, aby szorstki spód nie miał styczności z lakierowaną górą! Układać należy pojedynczo bez kładzenia płytki na płytkę i przenoszenia. Takie układanie i przenoszenie zapewni korzystanie z produktów przez wiele lat. Zasada jest prosta im więcej rys i zadrapań tym lepszy bardziej realistyczny wygląd, należy jednak pamiętać, że mają one powstawać stopniowo w trakcie normalnego użytkowania.

Poniżej przykładowe zdjęcia ukazujące przebieg
„Dojrzewania Imitacji”


Świeża deska 1 tydzień (mahoń)

Firma Maja Logo

Deska około 6 miesięcy (mahoń)

Firma Maja Logo


Jak widać na obu zdjęciach kolory wyglądają inaczej. Kolor końcowy może być ciemniejszy lub jaśniejszy w zależności od nakładanych barw oraz struktury.


Deska "Areo" kilka dni po wyprodukowania (mahoń)

Firma Maja Logo

Deska "Areo" miesiąc po wyprodukowaniu (mahoń)

Firma Maja Logo


Już po około 1 miesiącu widać znaczną różnicę oraz stopniowy, niewielki zanik połysku.

Podsumowując: Imitacje zmieniają kolory przyjmując w ten sposób barwy pozbawione połysku występujące jak w naturze. Można stosować preparaty, które ożywiają kolor (identycznie jak z kostką brukową), ale nie będzie to efekt stały. Taki zabieg co jakiś czas będzie musiał być powtarzany.


Przykładowe Zdjęcia


×

KONTAKT Z NAMI OD: 9:00 DO 18:00 (Pon.-Pt.) 

  Sprzedaż: +48 518 804 313

  Produkcja: +48 788 801 196

 • Sedna Testimonial Avatar

  "Czy wiesz że?"

  Maja jest oficjalnym partnerem ogólnopolskiej inicjatywy „590 powodów, dla których warto kupować polskie produkty”. Akcja ma charakter społeczno-edukacyjny i jej głównym celem jest pokazywanie polskiemu społeczeństwu zalet związanych z kupowaniem polskich produktów.

 • Sedna Testimonial Avatar

  "Rodzinna Marka"

  Firma Rodzinna to nie tylko przedsiębiorstwo znajdujące się w rękach rodziny i przez nią kierowane. Dla odbiorców i partnerów Firma Rodzinna to przede wszystkim gwarancja stabilności, uczciwości i dbałości o najwyższą jakość dostarczanych rozwiązań. Firma Rodzinna to dobra marka , która zasługuje na zaufanie.

 • Sedna Testimonial Avatar

  "Wiele lat Razem"

  Nasza Firma prowadzi swoją działalność na Polskim rynku od roku 1989 i od tego czasu dostarcza na rynek Polski wysokiej klasy produkty w postaci betonowej kostki brukowej, galanterii betonowej, płytek betonowych, bloczków betonowych i innych produktów.